Antari ICE-101 a BEAMZ ICE-1800 DMX - recenze a srovnání

Stáhnout jako PDF autor: Johny, zvuk, dne 19.1.2013


Rád bych se podělil o naše trable s nákupem výrobníku mlhy a zejména srovnal dva výrobníky, které jsem měl „zakoupené“. Bohužel, ani jeden z nich nevydržel víc, jak několik měsíců a „reklamaci“ sem vždy řešil výměnou/navrácením peněz. Děkuji tímto obchodu kytary.cz za takto nadstandardní a velkorysé řešení.

Trochu teorie o „Low for machine“

Čerpadlo vtlačí mlhovací kapalinu (voda s glykolem) do topného tělesa. Zahřátím (205 °C) vznikne mlha která se tryskou uvolní ven. Mlha je v tomto stavu teplá a za normálních okolností stoupá spíše nahoru. Na diskotékách toto ničemu nevadí, mlha se po chvilce rovnoměrně rozprostře v prostoru a zvýrazní světelné efekty.

Oba popisované výrobníky dělají těžkou mlhu která se drží u země. Princip vzniku mlhy je stejný jako u klasického výrobníku, pouze je mlha po vytvoření ochlazena. Ledová mlha pak drží při zemi a vznikají tak velice zajímavé efekty.

Výrobníky na těžkou mlhu sestávají tedy ze samotného výrobníku a přidruženého zásobníku na led. Mlha je pak většinou za pomoci ventilátoru prohnána přes zásobník ledu kde se ochladí a krásně drží u země. Samozřejmě, že po chvilce mlhování se mlha ohřeje a stoupne nahoru. Pokud nechcete tedy místnost doslova zahalit do mlhy, je třeba počítat s tímto efektem. Venku přemlhování nehrozí, ovšem v případě i slabého větru se často stane, že mlha jde úplně jinam, než ji chceme. Najít správné umístění pro mlhovač pak bývá doslova alchymie.

Antari ICE-101

Antari byl prvním mlhovačem na těžkou mlhu, který jsem zakoupil. Šlo o vystavený kus z prodejny a dostal jsem na něj výraznou slevu. Bohužel, díky (asi) komunikační chybě a s ohledem na slevu k němu nebyl dodán ovladač, řízení bylo tedy zcela závislé na DMX. Musím říci, že toto mě poměrně dost vadilo, nejde to ovšem dávat za vinu mlhovači. Celkově byl mlhovač super. Nahříval se rychle a v případě naplnění klasickým ledem dokonce produkoval opravdu senzačně těžkou mlhu. Mlhovač bohužel nevydržel zátěž na našem táboře – 3× diskotéka a 1× koncert. Už v průběhu tábora na druhé diskotéce byla pod mlhovačem louže mlhovací kapaliny. Myslel jsem si, že ji někdo rozlil, nevěnoval jsem tomu pozornost. Bohužel, později jsem si všiml, že nemlhuje. Po amatérském ohledání jsme došli k závěru, že asi nejde čerpadlo. Mlhovač jsem proto poslal na reklamaci do obchodu Kytary.cz. S ohledem na nadcházející koncert nám Kytary půjčili náhradu, BEAMZ.

BEAMZ ICE-1800 DMX

Když jsem Beamz na táboře vybalil, byl jsem doslova unešen. Kromě kabelového ovladače krabice obsahovala i maličkou „klíčenku“ – bezdrátový ovladač. Hodně praktická věc. Hned po rozbalení jsem měl potřebu mlhu vyzkoušet, kamarád Petr si zase chtěl nafotit „auto v mlze“. Zatímco děti měli diskotéku tak jsme na parkovišti postavili světla, auto a samozřejmě mlhovač.

test mlhovače BEAMZ ICE_1800

Vlevo je vidět mlhovač, mlhy dělal opravdu hodně. Přejezdem přes fotografii uvidíte „výsledek“ dané scény.

Subjektivně se mi BEAMZ líbil víc, dokonce jsem měl pocit, že mlhy vytváří o dost víc než Atnari ICE. Bohužel, u BEAMZu jsem si později všiml zcela zásadního konstrukčního problému.

Při průchodu mlhy chladícím boxem s ledem dochází k jejímu ochlazení, to již víme z úvodu. Chladící box je vždy obložen vrstvou tepelné izolace aby mimo mlhování led neroztál příliš rychle. Bohužel BEAMZ skrz ledovou komoru stále žene proud vzduchu (ventilátor se zkrátka nevypíná). Led pak v mlhovači vydrží bez ohleedu na mlhování vždy jen pár desítek minut. Během jednoho asi 4 hodinového koncertu jsem běhal pro nový led tak často, že ani nevím, co kapela vlastně hrála.

Bohužel, I BEAMZ se po pár akcích doslova „rozložil“. Chybou vadného termostatu se velmi často zasekával na hlášce „Warming UP“. Bohužel servis při první reklamaci toto nevyřešil a na druhou reklamaci nedošlo, požádal jsem o vrácení peněz s tím, že do léta seženu mlhovač jiný, který snad bude spolehlivý a funkční!

Základní srovnání parametrů

Čiste technické parametry v tabulce.

Parametr ANTARI ICE-101 BEAMZ ICE-1800 DMX
Topný člen 1000W 1000W
Objem mlhy v 280 m3 za minutu 400 m3 za minutu
Kapacita mlhovací kapaliny 2,5L 1,5L
Objem ledu 8 L 8 L
Hmotnost 25 Kg 19 Kg
Rozměr v mm 660×355×359 500×355×683
Cena 15.490 Kč 7.790 Kč

S ohledem na parametry a subjektivní dojem z obou mlhovačů bych dal jednoznačně přednost mlhovači BEAMZ, bohužel neustálé „oteplování“ ledu je takovou vadou na kráse, že BEAMZ i přes výše uvedené doslova vyřadila ze hry. Cena mlhovače ANTARI je zase dle mého vkusu značně přestřelená, jinak by byl asi lepší volbou.

Aktuálně čekám na nabídku dalšího mlhovače jako náhrada za reklamovaný Beamz, jakmile dorazí, zkusím o něm také něco napsat.

Foto & Video

Antari ICE-101 i BEAMZ ICE-1800 vypadají velmi podobně.

Antari ICE-101

Antari ICE-101

BEAMZ ICE-1800 DMX

BEAMZ ICE-1800 DMX. U Beamzu je zvláštní to, že pod různým označením se prodává identický výrobek. Zdá se tedy, že původem bude nejspíše Čína a výrobci pouze Brandují a prodávají.

A nakonec ještě videoukázka mlhy ANTARI,

chyba: youtube:QDuq8Bfpbmo

A BEAMZ.

chyba: youtube:8gbY1-pLZuE

A to je vše, přátelé ;-)

Připojená fotogalerie: 2012/Ilustrace/Mlha/
Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Antari ICE-101 a BEAMZ ICE-1800 DMX - recenze a srovnání
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]