Zobrazuji články se štítkem: Hudební tábor

Zvukové kabely – nejčastější konektory XLR a JACK

11.10.2012, howto, Johny

na našem hudebním táboře potřebujeme velké množství kabelů. Stále dokola jsem jen kupoval kabely, bohužel nedokázal jsem hodnotit jejich kvalitu ani jsem vlastně neznal jejich zapojení. Běžné je, že kupuji třeba kabel na jedné straně Jack a na druhé straně 2× Cinch (RCA) konektor. Zde jsem zapojení ještě docela chápal. Situace se ovšem komplikuje, když jsem potřeboval na jedné straně XLR a na druhé Jack. Docela mi trvalo, než jsem vlastně zjistil a pochopil zapojení kabelů. Než se pustím do kabelů, bylo by dobré se podívat vlastně jaké konektory máme a kde je najdeme.

XLR konektory na DMX kabelech

XLR Konektory připravené k letování

(čtěte celý článek...)

Minirecenze obchodu s hudebními nástroji a audiotechnikou

26.6.2012, archiv, Johny

Napadlo mě, že bych se podělil o zkušenosti s nákupem v obchodě www.kytary.cz. Ačkoliv toto může pro někoho vypadat jako jasný PR článek, není tomu tak. Motiv k sepsání tohoto textu je jednoduchý – vždy když tam nakupuji, dokáží mě něčím překvapit. Navíc mám právě výpadek internetu, cítím se zcela bezradně. Od rána programuji, což bez internetu teď nejde. Psát text je asi jediná offline činnost kterou mohu vykonávat.

(čtěte celý článek...)

Soutěž hudebního tábora 2012

11.11.2011, archiv, Johny

Protože ten tábor miluju a mohlo by to někoho zajímat! vyhlásili jsme s kamarády soutěž o místo na hudebním táboře zdarma. Stačí se vyfotit s hudebním nástrojem a sbírat „lajky“ na facebooku.

(čtěte celý článek...)

Svobodné texty k písním na dětský tábor

2.11.2011, archiv, Johny

S kamarády pořádáme hudební tábor, vše je super, dětem se u nás líbí, ba co víc, řekl bych, že jsou nadšené. Jediná chyba celé akce je, že 99% všeho, co nahrají, nazpívají je převzaté od známých autorů. Taková nahrávka má dva problémy,

  1. licenčně to není v pořádku,
  2. takovou písničkou, i když kvalitně nahranou, se nedá do budoucna příliš propagovat
(čtěte celý článek...)

První nahrávky z hudebního tábora

9.9.2011, archiv, Johny

Sezóna táborů 2011 skončila a já jsem zaplaven neskutečným množstvím dat. Jde o tisíce fotografií, stovky GB videa, a několik GB nahrávek audia. Vše se postupně zpracovává a již mám první výstupy. Rozhodl jsem se napsat tento zápis a podělit se o plody naší práce!

(čtěte celý článek...)
 
[CNW:Counter]