Zobrazuji články se štítkem: DMX

Antari ICE-101 a BEAMZ ICE-1800 DMX - recenze a srovnání

19.1.2013, zvuk, Johny

Rád bych se podělil o naše trable s nákupem výrobníku mlhy a zejména srovnal dva výrobníky, které jsem měl „zakoupené“. Bohužel, ani jeden z nich nevydržel víc, jak několik měsíců a „reklamaci“ sem vždy řešil výměnou/navrácením peněz. Děkuji tímto obchodu kytary.cz za takto nadstandardní a velkorysé řešení.

(čtěte celý článek...)

Správné letování konektorů

11.12.2012, howto, Johny

Kupované kabely často nejsou moc kvalitní, nebo nejde sehnat požadované zapojení. Rozhodl jsem se tedy pro vlastní výrobu. Po cca 100 osazených kabelech (200 konektorů, cca 600 letovaných spojů a všechny funkční!) jsem se rozhodl, že se o můj zážitek podělím. Koupil jsem klubo kvalitného stíněného dvoužilového kabelu Tasker C128, 2×0,35 mm a průměr 6,3mm aby přesně pasoval do XLR a Jack konektorů. Metr stojí asi 23 korun, což je cena lidová, konektory XLR a Jack byly o trochu dražší. Zvolil jsem konektory značky Allen&Heath s cenou cca 40 Kč za kus.

XLR konektory na DMX kabelech

XLR a JAKC Konektory připravené k letování, součástí je klubo kvalitního kabelu

(čtěte celý článek...)

Zvukové kabely – nejčastější konektory XLR a JACK

11.10.2012, howto, Johny

na našem hudebním táboře potřebujeme velké množství kabelů. Stále dokola jsem jen kupoval kabely, bohužel nedokázal jsem hodnotit jejich kvalitu ani jsem vlastně neznal jejich zapojení. Běžné je, že kupuji třeba kabel na jedné straně Jack a na druhé straně 2× Cinch (RCA) konektor. Zde jsem zapojení ještě docela chápal. Situace se ovšem komplikuje, když jsem potřeboval na jedné straně XLR a na druhé Jack. Docela mi trvalo, než jsem vlastně zjistil a pochopil zapojení kabelů. Než se pustím do kabelů, bylo by dobré se podívat vlastně jaké konektory máme a kde je najdeme.

XLR konektory na DMX kabelech

XLR Konektory připravené k letování

(čtěte celý článek...)

Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a focení

10.5.2012, archiv, Johny

Napadlo mě vytvořit takovou fotoreportáž a ukázat to, co prošlo mým objektivem. Je to takové nahlédnutí do posledních pár dní mého bytí. Snad se to bude někomu líbit, případně se něco dočtu v diskuzi ;-)

Osvobození hospody v Kunicích, Státní svátek – Den osvobození

(čtěte celý článek...)
 
[CNW:Counter]