Přesun blogu na vlastní doménu

Stáhnout jako PDF autor: Johny, blog, dne 4.1.2013


Když jsem se v 2. 9. 2005 registroval na ABCLinuxu.cz, netušil jsem, kolik tam toho napíši. Za dobu mého „pobytu“ na daném portálu jsem získal pocit, že většina ostatních jsou rozumní lidé kteří umí poradit a pochválit. Donedávna jsem si myslel, že ABC Linuxu je jiné, než zbytek internetových diskuzí kde člověk častokrát narazí na hromadu blbců se kterými zkrátka diskutovat nejde.

Začátky a konec na Ábíčku

Zcela bezelstně jsem tedy na ABC linuxu psal vše, co mě napadlo, některé zápisky byly spíš dotazem a podobně. Bohužel, můj poslední zápis na daném portálu mě doslova poslal do kolen. Velmi stručný zápisek v podstatě poptával fotografa na náš tábor. V minulosti jsem o táborech na blog psal a vždy vesměs pozitivně. Tentokrát se do diskuze vložila banda několika méně inteligentních lidí a celá diskuze se zvrátila do oblasti, která mi byla děsně proti srsti. Nemám rád, když někdo háže špínu na mojí práci, nemám rád když někdo haní něco, o čem nic neví. Bohužel, diskuze se naplnila vulgarizmy já už nehodlal dál spojovat původní zápisek o táboru s tím, co se dole psalo. Rozhodl jsem se odstranit blog…

Ouhá, ono to nejde… pomyslel jsem si.

Po chvilce hledání jsem pochopil, že mazat blog opravdu nejde. Ačkoliv vlevo byla položka „Smaž zápis“ (kterou jsem Nikdy nepoužil), tak po kliknutí se mi porátl vysměje, že mazat jde jen zápis bez diskuze. Vtipné! Takže kde je svoboda autora smazat to, co nechce dále vystavovat na obdiv? Případně „spojovat“ s diskuzí, nad kterou nemá žádnou kontrolu?

No, blog nejde smazat protože bych sebou vzal i „práci“ diskutujících. To byl ten důvod. Psal jsem tedy adminům portálu, snažil jsem se vysvětlit, že jde o výjmečný stav kde diskuze rozhodně není studnice znalostí nýbrž žumpa.

Vysvětloval jsem, že mě mrzí co se s táborem začalo spojovat a že to vnímám jako poškozování dobrého jména a že žádám o zásah.

Čekal jsem, že se diskuze promaže od těch nejhorších vulgarizmů, případně že blog prostě zmizí. Bohužel, sbírka „adminů“ neměla potřebu REAGOVAT. Na moje emaily, nikdo nikdy neodepsal. Takové zklamání jsem nečekal.

Pochopil jsem, čím pro ABC Linuxu jsem…

Začal jsem velmi vážně přemýšlet, proč jim nestojím ani za odpověď. S blogem a zprávičkami které na portál přináším jsem zajisté generoval nezanedbatelnou část trafiku ⇒ portál jsem vlastně zadarmo „živil“, stejně jako řada dalších. Proto by mi přišlo fér, kdyby alespoň někdo reagoval. Kdybych jim stál byť za hloupou odpověď „smazat to nejde“.

Pochopil jsem, že já a další hromada lidí jsme pro portál jen ti mravenečci kteří píší, diskutují a portál z nich žije. Takto jsem si to ale nikdy nepředstavoval… Dlouho jsem věřil tomu, že portál je pro mě zdroj informací, a naivně mě ani nenapadlo, jaká banda hlupáků tam je.

Samozřejmě nechci házet všechny do stejného pytle, většinou se lidé chovají rozumě. V mém blogu se ovšem koncentrovala demence celého portálu v takovém rozsahu, že by se dala stáčet a prodávat!

Cituji Admina

V diskuzi najednou zmizela dvě nejhorší vlákna a rozjela se debata na téma, kdo to byl a proč. Po chvilce se všichni dočkali vysvětlení které si dovolím citovat:

Potvrzuji. Byla odstraněna dvě vlákna. Příslušnému adminovi, který se o tom s ostatními ani neporadil, byla odebrána práva k moderování diskuzí.

Pod tímto příspěvkem se objevil zápis onoho zlého „bývalého admina“

Příslušný bývalý admin děkuje, že se o tom touto cestou dozvěděl. Podle mého názoru by v tomto extrémním případě zasloužila smazat celá diskuse i s tím, že se obětují ty asi dva nebo tři normální příspěvky. Protože celá diskuse je na hraně porušování zákona, 90 % příspěvků jsou příspěvky úchylů nebo těch, kteří hájí práva úchylů na úkor práv ostatních. Když se v tomhle kontextu znovu objevily odkazy z původního příspěvku, dokonce aktivní, viděl jsem v tom jen snahu co nejvíce uškodit autorovi zápisku a jeho akci.

Oba příspěvky jsou lehce vytržené z kontextu. Nicméně člověk si může udělat představu, jak asi ti, co rozhodují přemýšlejí. Zejména teď háži špínu na Doliho. Na člověka, který ačkoliv asi ani neví, že jsem, pro mě byl jakýsi vzor práva, budil ve mě respekt. Tak strašně se ovšem shodil, že je mi ho skoro až líto. Naopak Filip (bývalý admin) – u mě má respekt. Pochopil, co se snažím napsat, pochopil co mi vadí a zasáhl. Je mi líto, že o svoji admin výhradu přišel, ale vlastně si myslím, že i on to bere jako jistou výhru. Od tohoto výstupu se na ABC linuxu pod jeho jménem už neukázala žádná aktivita.

Cenzura zde na mém blogu

Rád bych tedy upozornil, že ačkoliv cenzuru neschvaluji, tak zde na tomto blogu platí výhradně moje pravidla. Nebráním se diskuzi, pokud ovšem kdokoliv bude jakkoliv vulgárně shazovat mé hodnoty nebo trolovat, budde smazán. Nebál bych se ovšem toho, že to bude příliš často – na mém bývalém blogu jsem k tomuto řešení chtěl přistoupit 1× za 7 let! …

Závěrem

Tímto jsem vysvětlil slet událostí na ABC a dál už se k tomu nehodlám vracet. Pokud má kdokoliv potřebu cokoliv připsat, je zde diskuze. Předem uvedu, že očekávám velice kultivované vystupování.

zdroj citací: http://www.abclinuxu.cz/…am-fotografa


Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Přesun blogu na vlastní doménu
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]