Nový webový standard IPv6

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 16.6.2011


využívá jen zlomek Čechů. Ano, i takto může vypadat nadpis článku na jednom nejmenovaném českém serveru. Tato dezinformovanost laické veřejnosti mě děsí. Sítě jsou v podstatě můj obor. V každé druhé větě vidím dezinformaci. Chápu že to jsou zjednodušení pro laické čtenáře, nicméně se mi zdá, že by to šlo napsat jednoduše a i správně.

Když si vezmu, jak často čtu odborné články z jiného oboru který vůbec neznám (zdravotnictví, věda, kultura), a představím si, že je podobně kvalitní, tak se divím že lidé neumírají při dietách nebo cestách do zahraničí. No, nebudu se vztekat, beru to z nadsázkou, ale chudáci ti co tomu nerozumí, toto si přečtou, a pak to třeba někde prezentují. Nedej bože se na informace odvolávají a stojí si za nimi ;-) Zkusím vybrat pár vět které, byť bez kontextu, nejvíce tahají za oči.

„Zhruba 4 % českých uživatelů internetu mají tzv. dualstack (tj. mají IPv4 i IPv6 a jsou schopni se připojit na server za pomocí DNS záznamu). … dost divně napsané.

Adresy pro internetové domény s takzvaným IPv4 protokolem téměř došly. Až dojdou úplně, bude nutné začít používat nový standart IPv6

Zase divný… 1) IP už delší dobu nejsou, 2) IPv6 nutné není…

Starší modemy, nastavené na IPv4 se tak nebudou umět připojit na nové weby s rozhraním IPv6. Co je rozhraní webu?

no nic, jen do mě ;-)))


Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Nový webový standard IPv6
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]