Naní čas přejít na windows?

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 13.10.2005


Tento titulek stylu „blesk“ jsem zvolil záměrně abych co nejlépe popsal stav, v jakjém jsem po sedmi dnech. Možná si někteří všimli, že se zhruba týden snažím splodit radonly debian pro router.

Vše začalo nevině – koupil jsem redukci CF->IDE, doma jsem našel nějaký starší PC, připojil mojí CF kartu a nainstaloval na ní (320MB) základní debian. Vše chodilo, systém nabíhal, přikompiloval jsem kernel, přidal hostap+madwifi, vše super. A pak to začalo!

Systém byl readonly – aby se nezničila CF karta, nicméně ani nenabootoval, nemožnost zápisu do /var a pod. Nějak jsem to poté vyřešil (viz můj předchozí zápis). Vše fungvalo, dokud se něco nestalo (nevím doteď co) lilo najednou začalo psát stále dokola LI LI LI… kontroloval jsem lilo.conf, znovu zapisoval lilo, zkoušel jsem snad všechno.

Pak jsem zistil, že problém s lilo se váže k jednomu konkrétnímu PC, v jiných to bylo OK (podotýkám že /dev/hda1 byl rootfs na všech pc). Tento problém jsem prostě nedokázal vyřešit.

Nová instalace? V pondělí jsem se pustil do další instalace, vše znovu, dát si pozor na předchozí chyby. Vše se ale už kazilo, ať jsem dělal, co jsem dělal, vždy nakonec vypadl debian co se na CF nevešel (nechápu, balíčky jsem měl stejné… proč safra?). Nicméně tento problém jsem byl odhodlán řešit dále.

Kernel panic? … a nejednou, kernel, co 2× nabootuje potřetí píše „LOST INTERUPT: /dev/hda“.. proč? Na jiném pc také, tedy chybu hw nepřipouštím. Reboot… a vše ok? pak 5× lost interupt. Ach jo. Přeložim znovu ten samej kernel – bez zásahu do .config, vše funguje, co to je za podivnosti?…

Useklej prst? To se němělo stát! Když jsem kontroloval, jak moc se hřeje procesor (jede to na novém pc, ve středu koupeném), chtěl jsem si sahnout na chladič – prostředníček jsem strčil do větráčku. Nikdo asi neuvěří, že to může něco udělat, mám seříznutej celej polštářek na prstu, krve jako z [censored]. Co to je za den?

Za posledních 7 dní… Jsem zkompiloval a nainstaloval celej systém 25×, ani jednou jsem nebyl z výsledkem spokojen. Teď jsem ve stavu, že i když nenaběhne monitor projdu instalační proces z paměti… asi mi z toho trochu haraší.

Windows? Nikdy… Jenom závěrem jsem chtěl napsat, že nadpis jsem skutečně nemyslel vážně, jsem rád s tím co mám – toto písi proto, abych ventiloval můj současný stav a současně abych nalezl pochopení u lidí, kteří si zajisté podobná trápení taky někdy prožili (prožijí…)

ahoj, Johny utrápený


Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Naní čas přejít na windows?
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]