Letní dětský tábor - nápady a inovace?

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 21.2.2009


Linux a letní tábory? Nic nemožného – v mém případě realita. Cílem tohoto zápisku je nalezení novích atrakcí nebo vedoucích pro můj tábor. Rád bych měl tábor co nejlepší – aby se dětem mooc líbil. Bohužel už se mi nedostává inovačních nápadů. Možná jsou zde i lidé co něco zajímavého umí a třeba by se rádi „předvedli“. Předestírám že kompilace jádra, kurz c++ nebo nastavení quaggy zde nezaboduje. Věci co mohou tábor oživit jsou třeba horolezecká aktivita, nějaké atipické sporty, airsoft, paintball, nějaké drsné hry v lese. Nebráníme s s kámošema ničemu co je alespoň trochu bezpečné. Co vy na to? Nechcete realizovat své myšlenky?

Z minulosti jsme provozovali sjezd po laně z 50 metrů, lanové centrum, kitting – pouštění draka a plno dalších kravin. A já hledám další a další. Bohužel dost limitující je cena takové atrakce.

Děláme tábory kde se tančí HipHop, pak dále tábory s jízdou na koních, a letos poprvé – tábor „adrenalinový“. Naše tábory jsou trochu atipické – cca 80% dětí jsou holky. Kluků k nám jezdí málo. Adrenalinový tábor to má změnit. Nicméně i na něm, aktuálně, máme 75% převahu holek… :))

Pokud si chcete udělat lepší přehled o táboře z pohledu nezávislého pozorovatele tak si přečtěte zápisek v blogu návštěvníka tábora, kamaráda jednoho z vedoucích: „normalni navrat“

Je toho moc co bych měl psát, možná pokud máte zájem, číhněte na stránky tábora – http://centrumdeti.cz/ Krom nápadů a postřehů co vylepšit bych tento zápisek mohl brát i jako nábor talentů – vedoucích. Rok co rok nám 2–3 vedoucí „odpadnou“ a sháním nové. Teď to je na první tunrus s jízdou na koni, případně i na taneční tábor (zde je ale nutný předpoklad umět tančit :-) ). Pokud by zde někdo toužil se tábora zůčastnit jako kápo, tak po probrání situace a všeho s tím souvisejícího se můžem domluvit. Dávám přednost vedoucím co mají co nabídnout. Vedoucí potápěč, vedoucí horolezec, vedoucí řidič závodního auta.. prostě lidi co si kousek svojí práce vezmou k nám na tábor a spestří tak program všem dětem! Samo pokud nic spešl nemáte, neumíte ale myslíte že váš přínos je jinde tak neva. Já sám za sebe taky vlastně nic „prospěšného“ neumím. Pokud teda nevezmu to, že budíčky, svolávání jídel a další podobné věci nám zajišťuje cron, linux server… na tábor jistě částečně atipické :-D

A pár foteček… náhledů, pro dokreslení atmosféry … z minulích let :-)

bohužel, fotky byly z původní adresy odstraněné

Tak co lidi? Vím, zde to je brutálně offtopic, ale nepřijde to někomu zajímavé?


Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Letní dětský tábor - nápady a inovace?
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]