Každý má svůj postup konf. služeb - co se o něj podělit?

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 6.11.2008


Jde mi hlavně o to, že zde sleduji jak kde kdo rozbíhá poštovní server, sambu jako PDC, firewall, routování a další a další služby. Sám s tím co jmenuji mám nemalé zkušenosti a s tím související problémy. Třeba taková smaba se dá nastavit na tisíc a jeden způsob. Napadlo mě, zda by se zde nenašli další lidé co by měli zájem o mojí „přednášku“ na téma jak mi ta moje samba s LDAPem funguje. Příště by to pořádal zase někdo jiný…

Vše bych si připravil, probral a okomentoval konfigy a vše hodil do placu. Samozřejmě to nemusí být samba ale stejně tak to může být mailserver (smtp/s, imap/s, pop3/s) nebo cokoliv jiného. Co bych ale chtěl – vidět se s lidma co řeší podobné věci a problémy jako já – dát prostě „konfigy“ dohromady. Jistě je plno věcí které neznám a které by se mi hodili. Nicméně – když nevím že něco existuje tak to často ani nevyhledávám. Právě takovéto setkání by mohlo pomoci hromadě lidem rozšířit si obzory. Uvítal bych aby každý kdo řeší něco podobného nadhodil čím může přispět – prostě v duchu free software – ukážu co mám, příště to ukáže zase někdo jinej… takovej workshop prostě. rozumíme si? Jednou já ukážu mojí sambu s ldap, příště někdo jinej jeho sambu s mysql… obdobně u jinejch služeb.. co si o tom myslíte? Mám k dispozici projektor, rezervovat nějakej salonek někde v hospůdce na 3 hodiny by se dalo.. a ostatní věci jsou už jen otázka času a nálady.

Zkuste třeba, případní zájemci o „projekt“ připsat co můžete, byť „amatérsky“ nabídnout a co by vás naopak zajímalo. Jinak předem upozorňuji že moje samba je také do značné míry „amatérská“ a mám v ní plno nejasností.


Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Každý má svůj postup konf. služeb - co se o něj podělit?
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]