Hledá se grafik - kamarád

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 19.11.2010


Zápiskem bych rád shrnul mé dosavadní zkušenosti se spoluprací s kamarády „grafiky“. Současně bych rád zmínil potřebu najít opravdového „kamaráda grafika“ protože současný stav je něco co ze mě akorát vyčerpává sílu cokoliv dělat. Po úvodní žádosti uvedu hned čtyři zkušenosti které mě dohánějí na hranici šílenosti…

Úvodní žádost: hledám někoho, kdo by měl nápad, styl, a chtěl by pomoci s grafikou na web. Mohu nabídnout peníze nebo různé protislužby. Ať už možnost volného vstupu do fotoateliéru, možnost ozvučení akcí… a jistě by se ještě něco našlo. Táborová výbava beztak přes rok jen leží ladem.

Weby které řeším jsou zaměřené na dětské tábory, tanec, hudbu, malbu, jízdu na koni. Strašně rád bych s někým navázal dlouhodobou spolupráci. Není to jen o webech ale v podstatě o celkové prezentaci mého občanského sdružení – tedy vizitky, logo, hlavičkové papíry… nic z toho nemám, chci to vyřešit. Pokud to někoho zaujalo nebo jen hledá melouch, prosím do diskuze, odpovím obratem ;-)

A slíbená část – mé žalostné plakání nad dosavadní zkušeností s grafiky… 4× a vždy FAIL…

  1. Když jsem měnil školu, tak jsem si na jeden semestr našel práci v jisté firmě která dělala weby. Já byl na pozici kodéra, kamarád kterého jsem tam poznal dělal grafiku. Na kamaráda jsem se s odstupem pár let obrátil že potřebuji webovou grafiku, dohoda klapla, vše se po obtížné a náročné komunikaci podařilo. Za web jsem zaplatil, oboustraná spokojenost. Po čase jsem potřeboval další web. Několikrát jsme se sešli v KFC a řešili co by ten web měl obsahovat, jak by měl vypadat. Na poslední schůzce někdy v létě byl návrh hotový, od tohoto dne mi tento kamarád nebere telefon, neozval se že by mi dal web… přitom mám pro něj připravené peníze. Web jsem dělal pro kamarádku, ona mě pořád uhání, a já už nevím jak z toho ven. Už jsem totálně vzdal tohoto kluka shánět.
  2. Po čase jsem našel nového člověka, pán ve věku kolem 50 let, celej život dělá grafiku. Prosil jsem ho o návrhy loga a podobně, domluvili jsme se že požadavky pošlu emailem, tak jsem také učilil. Je to již 14 dní. Volal jsem mu asi 20×, nebere telefon. A to po něm paradoxně nechci logo ale potřebuji domluvit tisk letáků…
  3. No, jednou takhle na jendé oslavě jsem poznal kluka, stěžuji si na mé problémy.. a on hned že je grafik! Málem jsem se s ním domluvil… mezitím se ožral, byl nepříjemný, oplzný na holky… no, druhý den jsem se bavil s lidma co ho znají a prý s ním ani nezačínat, snad všichni co po něm grafiku chtěli ji museli odmítnout. Viděl jsem jeho návrhy a popravdě – práce dětí na ZŠ v photofilteru je někdy lepší.
  4. Kamarád mě uhání s žádostma o návrh nějaké zákaznické karty, nakonec si sehnal pani která má super grafické cítění. Bohužel, ta pani sice nakreslí vše moc hezky, nechápe ale rozdíl mezi vektorem a bitmapou. Podklady do tisku je schopná poslat v JPG souboru 300×200px … no, extrémní. Za to jí člověk ani nemůže vynadat… ona nechápu proč na 300×200 px nechcem platit, prý to dodala a víc už to řešit nehodlá. No, … možná je chyba ve mě. Nebo už to fakt nechápu.

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Hledá se grafik - kamarád
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]