Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a focení

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 10.5.2012


Napadlo mě vytvořit takovou fotoreportáž a ukázat to, co prošlo mým objektivem. Je to takové nahlédnutí do posledních pár dní mého bytí. Snad se to bude někomu líbit, případně se něco dočtu v diskuzi ;-)

Osvobození hospody v Kunicích, Státní svátek – Den osvobození

Mé fotošílenství začalo koupí nového foťáku, do té doby fotím vše, co se kde mihne. Poslední dobou fotím hodně tanečních soutěží, reportáže z toho co kutím ale i akce, kde se nachomejtnu.

Konektory a DMX světla

Takže začnu mojí posedlostí do osvětlení koncertu na našem hudebním táboře Před rokem touto dobou jsem šel do obchodu a koupil jsem moje první světlo, které se dá řídit DMX signálem. Netrvalo dlouho a dokoupil jsem další světla, celkem 4× led diodový PAR, jedno efektové světlo jménem MegaMoon a světelný proužek ColorStrip – preferuji věci od značky Chauvet které bezvadně fungují. Bohužel mé nadšení pokračuje a já dokoupil další světla – 4 hýbající barevné scannery od Eurolite. Vše se musí pospojovat aby se světla dala ovládat pomocí DMX signálu. Fotografie naleznete pod zápiskem níže ;-) Je na nich zachycené letování propojovacích kabelů a testování světel na improvizované rampě u kamaráda v obýváku.

Letování XLR konektoru na budoucí DMX Kabely

Osvobození hospody

Další, černobílá fotografie, zachycuje improvizovanou scénku v jedné vesnici kousek za Prahou. Místní sehráli v dobovém oblečení improvizované osvobození hospody okupované němci. Fotka je rozmazaná, nekvalitní, ale unáší mě taa atmosféra. Kouř je z dýmovnice o kus dál.

Pálení čarodějnic!

Dále se můžete podívat na momentku z pálení čarodějnic. S kamarády jsem jel do Říčan u Prahy, k místnímu rybníku jménem Marvánek. Super večer plný pokecu a vodnice.

Focení s Anežkou

A na závěr 3 mé „umělecké“ projevy v podobně focení s Anežkou. Byl jsem donucen jít fotit tuhle holku ačkoliv mělo být ošklivo a přeháňky. Nakonec se počasí povedlo a vysázel jsem hromadu fotek. U focení byla i Anežky ségra, její „pózování“ je ale bez nápadu… škoda, je to hezká holka. Fotky jsou bez úprav na počítači, u dvou je pouze aplikován modrý přechodový filtr kvůli obloze. V reálu se fotilo se šedým filtrem a externím dobleskem z leva. Prostřední „zlatá“ fotka je focena ve stínu, do obličeje vrhá prasátko velká zlatá dorazová deska ;-)

Anežka pózuje na Kunické louce

A to je vše…

Pokud by někdo měl zájem, mohu tu občas v podobné formě spamovat i nadále – fotografií mám hodně. Například jsem zcela přeskočil mé focení tanečních soutěží, opravy DMX scannerů, dobrovolné čištění řeky Sázavy a dlaší…

Připojená fotogalerie: 2012/2012_05_08_Osvobozeni_Hospody_Kunice/
Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Fotopříběh - DMX světla, osvobození, čáry a focení
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]