Český spammer ověřuje platné emailové adresy? Mikroblog

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 1.7.2012


Dnes mi na hlavní email mích dvou domén ohledně dětských táborů (CentrumDeti.cz a Taboreni.cz) dorazil podivný email. Jakási paní Ing. Alena Krátká zastupující FBMail, s.r.o. po mě chce zaslat nabídku služeb. V příloze je prý objednávka služeb.

Dobrý den,

rádi bychom využili Vašich služeb, zašlete nám prosím cenovou nabídku. Specifikaci požadavků naleznete v příloze.

S pozdravem

Ing. Alena Krátká

Obchodní oddělení FBMail, s.r.o.

Soubor v příloze ObjednavkaNUMBER.doc obsahuje XML s vloženým obrázkem z adresy http://fbmail.cz/…BER/logo.jpg. Na odkazu není logo ale pouze 1×1 pixelů JPG soubor. Web společnosti je prázdný (index.html =0b), doména je registrována pouhý týden, zakoupená byla na dAukce.cz. Majitel domény na sebe nezveřejnil žádný kontakt. Forma FBMail, s.r.o podle Justice.cz neexistuje! Podle jsem 2× stížnost na ÚOOÚ. Pokud by Vám toto došlo také, prosím dejte si práci a nahlaste to. Formulář na ÚOOÚ.CZ je zatím jediná věc, kterou znám. Nicméně je to na hlášení spamů. Podle mě je email dobře maskování za objednávku, nicméně jde o spam, minimálně v budoucnu se chystám na dávku spamů ;-) … na první tracking JPG jsem totiž klikl. Zajímalo mě logo společnossti ;-)

Nějaké vlastní zkušenosti s tímto? Pokud každý rozeslaný email má své vlastní číslo objednávky, tak jsem již děvět-tisící zasažený!


Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Český spammer ověřuje platné emailové adresy? Mikroblog
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]