Bezobslužný tisk dat z databáze

Stáhnout jako PDF autor: Johny, archiv, dne 13.1.2009


Už po druhé v životě řeším problém jak tisknout za využití příkazové řádky nějaké záznamy které načítám řekněme z databáze. Loni mi stačil jednoduchý textový výstup a tak jsem si vystačil s postupem – php script spuštěn wgetem, wget uloží výstup do txt souboru a předá řízení programu lp který soubor vytiskne. Teď bohužel potřebuji řešení které bude tisknout jednoduché formuláře – řekněme třeba něco na způsob faktury.

Zatím mám jeden postup který zdá se, je možná slepá ulička. Pomocí php vygeneruji HTML – používám základní elementy jako H1-H7, TABLE, BR, B, U, I, je to přesně dostačující pro moji potřebu a nevyžaduje to „moc práce navíc“. Dále tento dokument pomocí html2ps převedu na postscript. Bohužel narazím na znakovou stránku kdež html2ps údajně nepodporuje české znakové stránky (preferuji UTF8). Dále pomocí gs -dSAFER -dNOPAUSE -sDEVICE=deskjet -sOutputFile=\|lpr thesis.ps
vytisknu.

Bohužel, html2ps ale neumí české znaky a tak se ptám: Nemáte někdo lepší nápad jak z databáze tisknout jednoduché formuláře? (Potřebuji práci s velikostí písma, a pak tabulky nebo něco co je efektivně nahradí).

dík, Johny


Podobné články:

Štítky tohoto článku:

 


 
Diskuze: Bezobslužný tisk dat z databáze
Vaše jméno (povinné)
Váš email (nebude zveřejněn, povinný)
WEB (bude zveřejněn, pište s http://)
Text vzkazu:
Kolik je 3×2? (ochrana proti spamu)
 
[CNW:Counter]